winter

ZSWarpuny

Zespół Szkół w Zyndakach
11-731 Sorkwity, Zyndaki 2
tel. 89-742-94-23


Jeżeli chcesz pomóc w promocji naszej szkoły udostępnij ten link. Możesz także polubić naszą stronę na https://www.facebook.com/ZsWarpuny


Liczba odwiedzin:
6771


Walentynki <3

2015-02-28 13:04:29
Coroczne święto zakochanych obchodzone jest 14 lutego. W naszej szkole obchodziliśmy je w czwartek i piątek. W czwartek odbyła się dyskoteka, a w piątek zabawa walentynkowa w świetlicy szkolnej. Główną jej atrakcją było karaoke, cieszące się wśród dzieci dużą popularnością.

Jednym z walentynkowych zwyczajów jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Uczestnicy zajęć świetlicowych przez cały tydzień, poprzedzający święto, przygotowywali kartki walentynkowe oraz niezbędną, na tę niecodzienną pocztę, skrzynkę. Zaangażowanie było ogromne, a w nagrodę była satysfakcja i fantastyczna walentynkowa zabawa.

Gimnazjaliści uczcili Walentynki dyskoteką szkolną, która odbyła się 12 lutego po lekcjach. Wzięło w niej udział ponad sześćdziesięciu uczniów. Na 4,5 godzinnej imprezie wszyscy bawili się wyśmienicie i do końca. Pewnie to za sprawą naszego niezastąpionego DJ Janusza Noska. Impreza, jak podsumowali uczestnicy, była udana.

Warto pamiętać, że do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero latach 90. XX wieku. Jedyne i największe w Polsce odbywają się corocznie od 14 lutego 2002 roku w Chełmnie ­ mieście zakochanych (województwo kujawsko-­pomorskie) pod nazwą "Walentynki Chełmińskie".

M.Bączyk, P.Pindakiewicz
 

Dzień dziadka i babci

Babcia i dziadek stanowią ogniwo łączące rodzinę jako całość. To oni przekazują wiedzę z pokolenia na pokolenie, opowiadają o swoich przodkach, kultywują tradycje rodzinne, gromadzą oraz przechowują rodzinne pamiątki i potrafią najpiękniej o nich opowiadać. To właśnie dziadkowie stanowią źródło inspiracji, pasji, historii, którymi zarażają swoich wnuków.

Pamięć o dziadkach jest kultywowana w szkole. Nauczyciele uważają, że dzięki dziadkom, dzieci zyskują poczucie bezpieczeństwa i zakorzenienia w rodzinie, które jest niezmiernie ważne, ponieważ maluch dopiero kształtuje swoją tożsamość.


23 stycznia w świetlicy wiejskiej w Warpnach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-III wystąpili przed liczną widownią. Dziadkowie z uśmiechem na twarzy podziwiali występy swoich wnuków. Po części artystycznej wszyscy delektowali się słodkim poczęstunkiem.

Dzień wcześniej, 22 stycznia, w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczestniczyli w nim babcie i dziadkowie uczniów klasy IV b. Podczas zajęć uczniowie wykonywali ordery, a dziadkowie obserwowali swoje wnuczęta podczas pracy. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Miła atmosfera przeniosła się zapewne do rodzinnych domów.


dzien_dziadkow
Irena Świder i Małgorzata Bączyk
 

Uczniowie Naszej Szkoły Podstawowej na trzecim miejscu w powiecie.

2015-01-29 20:32:13
Uczniowie Szkół Podstawowych rywalizowali w miniony piątek (16 stycznia) w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Zwycięstwo odnieśli piłkarze Szkoły Podstawowej w Pieckach, którzy w finale pokonali jedną bramką mrągowską "czwórkę".

Do turnieju o Puchar Starosty Mrągowskiego zgłosiło się osiem szkół podstawowych z Powiatu Mrągowskiego. Do półfinałów awansowały drużyny z Warpun, Piecek, Mikołajek i Szkoły Podstawowej nr 4 w Mrągowie. W meczu półfinałowym mimo przewagi naszych piłkarzy mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a w rzutach karnych przegraliśmy z SP 4 jedną bramką. W finale drużyna z Piecek pokonała mrągowian 1:0. W meczu o trzecie miejsce młodzi piłkarze z Warpun okazali się lepsi od zawodników z Mikołajek.

Podczas turnieju wyłoniony został Król Strzelców, został nim uczeń Szkoły Podstawowej z Warpun Daniel Szymański, który zdobył w całym turnieju cztery bramki.

Wyniki:

Grupa A

SP Nr 4 w Mrągowie - SP w Pieckach 0:2
SP Nr 1 w Mrągowie – SP w Szestnie 2:1
SP w Piecki – SP w Szestnie 0:0
SP Nr 4 w Mrągowie – SP Nr 1 w Mrągowie 0:0
SP w Pieckach – SP Nr 1 w Mrągowie 4:1
SP w Szestnie – SP w SP Nr 4 w Mrągowie 1:2

Grupa B

SP w Warpunach – SP w Mikołajkach 1:0
SP z ZOS „Baza” – SP w Baranowie 3:0
SP w Mikołajkach – SP w Baranowie 3:0
SP w Warpunach - SP z ZOS „Baza” 3:0
SP w Mikołajkach - SP z ZOS „Baza” 0:0
SP w Baranowie - SP w Warpunach 0:3

Klasyfikacja - grupa A

1. SP w Pieckach
2. SP Nr 4 w Mrągowie
3. SP Nr 1 w Mrągowie
4. SP w Szestnie

Klasyfikacja - grupa B

1. SP w Warpunach
2. SP w Mikołajkach
3. SP z ZOS „Baza”
4. SP w Baranowie

Półfinały

SP w Pieckach – SP w Mikołajkach 2:0
SP w Warpunach – SP Nr 4 w Mrągowie 0:0 – w karnych wygrała szkoła z Mrągowa

Mecz o VII miejsce
SP w Baranowie – SP w Szestnie – 0:0 (w karnych 2:1)

Mecz o V miejsce
SP Nr 1 W Mrągowie - SP z ZOS „Baza” 3:0

Mecz o III miejsce

SP w Mikołajkach – SP w Warpunach  1:2

Mecz o I miejsce

SP w Pieckach – SP Nr 4 w Mrągowie 1:0

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - SP w Pieckach
II miejsce - SP Nr 4 w Mrągowie
III miejsce - SP w Warpunach  
IV miejsce - SP w Mikołajkach
V miejsce - SP Nr 1 W Mrągowie
VI miejsce - SP z ZOS „Baza”
VII miejsce - SP w Baranowie
VIII miejsce - SP w Szestnie

 

Jasełka

2015-01-16 20:47:12
P.Pindakiewicz
 
@2013-2015 Copyright by Patryk Prusinowski
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Polityka Plików Cookie
ciacho
Ta strona ma ciasteczka.