lato

ZSWarpuny

Zespół Szkół w Zyndakach
11-731 Sorkwity, Zyndaki 2
tel. 89-742-94-23


Jeżeli chcesz pomóc w promocji naszej szkoły udostępnij ten link. Możesz także polubić naszą stronę na https://www.facebook.com/ZsWarpuny


Liczba odwiedzin:
5484


Pasowanie pierwszej gimnazjum

2014-10-29 19:23:12
Administrator
 

Dni Papieskie

2014-10-29 19:01:13
Administrator
 

W –F z Klasą

2014-10-29 18:50:28
W roku szkolnym 2014/15 Zespół Szkół w Warpunach weźmie udział w programie W-F z Klasą . Jest to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu Gazety Wyborczej i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki . Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej .

Spada poziom aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Jesteśmy przekonani, że lekcje WF prowadzone w mądry i nowoczesny sposób są szansą na odwrócenie tego niebezpiecznego trendu. Kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu jest tak samo ważnym zadaniem szkoły, jak uczenie samodzielnego myślenia.

Program W-F z Klasą wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak dodatkowe - mogą być bardziej zróżnicowane i bliższe oczekiwaniom uczniów. Wychowanie fizyczne to przecież nie tylko gry zespołowe, lecz także taniec, aerobik, wschodnie sztuki walki, joga, turystyka rowerowa i piesza. Nasz program ma pokazać, że ze sportu w szkole każdy może czerpać przyjemność.

Już niebawem w Zespole Szkół w Warpunach odbędzie się Sportowy Okrągły Stół w którym wspólnie zastanowimy się jakie są nasze potrzeby i możliwości jeśli chodzi o aktywność fizyczną i wychowanie fizyczne. Zastanowimy się jak możemy zdobyć fundusze na sprzęt sportowy, wybierzemy zadania do realizacji oraz ustalimy jak będzie wyglądała nasza Lokalna Akcja Sportowa.


 

Biegi przełajowe

2014-10-28 18:54:22
17 października 2014r w Parku Sikorskiego odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadpodstawowych. Nasza szkoła na zawody pojechała silną dwudziesto osobową grupą. W kategorii dziewcząt szkoły podstawowej nasze uczennice w składzie Wiktoria Cesarek, Ola Romaniuk, Karolina Cesarek, Patrycja Lisek i Natalia Lisek zajęły 7 lokatę na 11 szkół. Musimy zwrócić uwagę że w składzie dziewcząt nie było żadnej uczennicy z szóstej klasy. Chłopcy w kategorii szkoły podstawowej w składzie Kacper Pyrek, Patryk Banach, Krzysztof Domalewski, Daniel Szymański i Jakub Domurat zajęli bardzo dobrą 5 lokatę na 14 szkół. Znakomicie pobiegł Daniel Szymański który na ostatniej zmianie wyprzedził 4 przeciwników. Nasze dziewczęta z Gimnazjum w składzie Justyna Banach, Marlena Bronakowska, Martyna Wojnarowska, Klaudia Taraszewska i Wiktoria Warmińska zajęły 5 miejsce na 8 szkół. W ostatniej kategorii znakomicie zaprezentowali się nasi chłopcy którzy na 8 szkół odnieśli bezkonkurencyjne zwycięstwo. Na pierwszej zmianie rewelacyjnie pobiegł Karol Bartosiak który skończył swój bieg z 30 metrową przewagą nad drugim zawodnikiem. Na kolejnych zmianach Hubert Budrewicz, Kamil Książkiewicz, Szymon Wiśniewski i Adam Wandyk pobiegli na bardzo dobrym poziomie i utrzymali przewagę. Gimnazjaliści za zwycięstwo otrzymali puchar i pamiątkowe medale. Dla wszystkich naszych zawodników były to bardzo udane zawody. Brawo.


biegi
K.Lemecha
 
@2013-2014 Copyright by Patryk Prusinowski
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Polityka Plików Cookie
ciacho
Ta strona ma ciasteczka.