lato

ZSWarpuny

Zespół Szkół w Zyndakach
11-731 Sorkwity, Zyndaki 2
tel. 89-742-94-23


Jeżeli chcesz pomóc w promocji naszej szkoły udostępnij ten link. Możesz także polubić naszą stronę na https://www.facebook.com/ZsWarpuny


Liczba odwiedzin:
4005


Artystyczna sobota

   7 czerwca 2014 w naszej szkole pod kierunkiem Pani Jolanty Domin odbyły się warsztaty plastyczne pt. "Kwiaty z bibuły". Uczestnicy, mogli nauczyć się wykonywać różnorodne kwiaty z bibuły oraz sympatyczne spędzać czas.
   W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób, byli to uczniowie naszej szkoły oraz ich mamy.
   Relację ze spotkania oraz efekty ich pracy można zobaczyć niżej.


kwiaty_z_bibulty
J.Domin
 

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej
(Karolewo - 29.05.2014r.) :
Janusz Nosek - I miejsce
Wojciech Puławski - III miejsce


konkurs5
W.Samborski
 

Wycieczka do Gdańska

Administrator
 

RODZINNE „MAJOWE WĘDROWANIE” PO WARPUNACH

2014-06-04 14:21:24
   24 maja nauczyciele z Zespołu Szkół w Warpunach z siedzibą w Zyndakach zorganizowali rodzinny rajd pieszy szlakiem wsi Warpuny i jej okolic. Zaproszenie na imprezę było skierowane do uczniów Zespołu Szkół, ich rodziców i wszystkich pragnących spędzić aktywnie czas w sobotnie, upalne przedpołudnie.
   Rajd rozpoczął się o godzinie 10.00. Na boisku szkolnym zebrało się około 70 osób: uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum oraz kilkoro rodziców. Uczestnicy rajdu podzielili się na grupy, które wyruszały w trasę w pięciominutowych odstępach. Na wytyczonej trasie poszukiwały osób, które czekały z zadaniami do wykonania.
   Trasa wiodła spod szkoły do najważniejszych i najciekawszych miejsc wsi Warpuny. Najpierw grupy zostały skierowane w stronę kościoła katolickiego, gdzie Ksiądz Proboszcz Parafii Warpuny Rajmund Jodko wraz z katechetą- panem Piotrem Pardą przybliżyli historię założenia w tutejszej wsi parafii katolickiej. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania Księdza Proboszcza wędrowcy kierowali się do kościoła ewangelickiego, gdzie dzięki uprzejmości pewnego mnicha (za którego przebrała się pani Monika Rolnik), mieli okazję zwiedzić wnętrze świątyni.
   Od kościoła ewangelickiego należało dotrzeć do remizy strażackiej. Tam stali cierpliwie na stanowisku strażacy z OSP w Warpunach. Sprawdzali oni sprawność grup w wykonaniu ćwiczenia strażackiego. Dalej uczestnicy rajdu udali się polną drogą w kierunku lasu, gdzie samotna Królewna Śnieżka (pani Beata Trzcińska) szukała swoich krasnoludków i prosiła grupy o narysowanie portretu jednego z nich. Kolejny fragment trasy okazał się najtrudniejszy. Teraz trasa prowadziła przez las w kierunku pozostałości po bunkrach niemieckich z czasów II wojny światowej. Idąc wytyczoną ścieżką należało odszukać dwóch żołnierzy (Patryk Popielarz i Dawid Rogowski). Czuwali oni nad tym, aby grupy sprawnie wykonały zadania i bezpiecznie opuściły leśne ostępy. Pokonując kolejny etap, należało rozglądać się za kowbojem, którego obecność w Warpunach nie mogła zostać niezauważona. Kowboj (a raczej – kowbojka, czyli pani Iwona Chotkiewicz) przekazał grupom zaszyfrowane hasło, które wskazywało cel wędrówki – powrót do szkoły. Tam już na powracających czekał poczęstunek: kiełbaska z grilla, ciasta upieczone przez rodziców, ciepłe i zimne napoje.
   Czasu na odpoczynek nie było wiele. Na boisku szkolnym p. Karol Lemecha – nauczyciel wychowania fizycznego – sprawdzał kondycję sportową grup, urządzając zawody w m. in. skokach w workach, przeciąganiu liny. Zapału do sportowej rywalizacji nie zagasili nawet strażacy OSP Warpuny, którzy przygotowali specjalny pokaz sprzętu strażackiego, a na zakończenie wielką fontanną z węża strażackiego ochłodzili „rajdowiczów” zmęczonych wędrówką i żarem słonecznym.
   W ten upalny, sobotni dzień miło i wesoło spędziliśmy czas. Mieszkańcy Warpun mieli okazję poznać nieco historii własnej miejscowości, przy tym spotkać się i porozmawiać przy kawie czy herbacie. Dzieci oderwały się od gier komputerowych i aktywnie bawiły się na świeżym powietrzu. Zatem szczypta historii, odpowiednia dawka aktywności ruchowej, dobry nastrój i do tego słoneczna pogoda – oto doskonały przepis na udaną imprezę. Polecamy!
   Impreza nie udałaby się, gdyby nie pomoc ze strony wielu osób. Stąd też chcielibyśmy wyrazić podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację rajdu rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi Zespołu Szkół w Warpunach.
   Szczególnie dziękujemy: Księdzu Proboszczowi Rajmundowi Jodko, Panu Sołtysowi wsi Warpuny Karolowi Jędrzejczykowi, strażakom z OSP Warpuny: P. Leszkowi Rzemienieckiemu i P. Marianowi Rolnikowi, P. Iwonie Chotkiewicz, P. Beacie Trzcińskiej, P. Marzenie Padze, P. Monice Rolnik, P. Piotrowi Pardzie , Patrykowi Popielarzowi oraz Dawidowi Rogowskiemu.


rajd
K.Polonis-Krysiak
 
@2013-2014 Copyright by Patryk Prusinowski
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Polityka Plików Cookie
ciacho
Ta strona ma ciasteczka.