wiosna

ZSWarpuny

Zespół Szkół w Zyndakach
11-731 Sorkwity, Zyndaki 2
tel. 89-742-94-23


Jeżeli chcesz pomóc w promocji naszej szkoły udostępnij ten link. Możesz także polubić naszą stronę na https://www.facebook.com/ZsWarpuny


Liczba odwiedzin:
7079


Rękodzieło artystyczne

W sobotę 21 marca 2015 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego. Stworzyliśmy wiele ozdób wielkanocnych.


art
 

Relacja z Turnieju Tenisa Stołowego

2015-03-21 13:54:51
W dniu 24 lutego w Zespole Szkół w Warpunach odbył się Turniej Tenisa Stołowego w czterech kategoriach. W kategorii dziewcząt ze szkoły podstawowej wystąpiły tylko dwie zawodniczki: Patrycja Lisek i Sandra Buźniak. Dziewczyny rozegrały mecz i rewanż. Lepsza okazała się Patrycja Lisek, drugie miejsce zajęła Sandra Buźniak. W kategorii chłopców wystąpiło ośmiu zawodników podzielonych na dwie grupy. W grupie A zagrali: Eryk Pokut, Maksymilian Popielarz, Piotr Konopka i Jakub Woźniel. W grupie B: Gabriel Wójcik, Kacper Pyrek, Jakub Dzieża i Kacper Nowak. Zwycięzcami w swoich grupach okazali się Gabriel Wójcik i Jakub Woźniel, drugie miejsca w grupach zajęli Kacper Pyrek i Eryk Pokut. W półfinałach lepsi okazali się Kacper Pyrek i Gabriel Wójcik O trzecie miejsce zagrali Jakub Woźniel i Eryk Pokut. Mecz finałowy wygrał Kacper Pyrek, a mecz o trzecie miejsce Jakub Woźniel.

W kategorii dziewcząt z gimnazjum w turnieju udział wzięło siedem zawodniczek: Iga Dudkowska, Joanna Rutkowska, Weronika Trembowska, Patrycja Pindakiewicz, Emilia Skillandat, Wiktoria Borowska i Jolanta Kwiatkowska. Dziewczęta grały systemem każda z każdą. Do półfinałów zakwalifikowały się cztery najlepsze zawodniczki: Patrycja Pindakiewicz, Emilia Skillandat, Wiktoria Borowska i Jolanta Kwiatkowska. Do ścisłego finału awansowały Patrycja Pindakiewicz i Emilia Skillandat, i to ta pierwsza wygrała cały turniej. W meczu o trzecie miejsce Jola Kwiatkowska okazała się lepsza od Wiktorii Borowskiej.

Wśród gimnazjalistów w turnieju udział wzięło pięciu zawodników: Paweł Plonkowski, Jakub Nowak, Błażej Rogowski, Sebastian Zyśk i Wiktor Trembowski. Chłopcy również zagrali systemem każdy z każdym. Turniej wygrał Paweł Plonkowski, przed Jakubem Nowakiem i Błażejem Rogowskim. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale.

turniej2015
K.Lemecha
 

Dzień wiosny

2015-03-21 13:49:14
Administrator
 

Walentynki <3

2015-02-28 13:04:29
Coroczne święto zakochanych obchodzone jest 14 lutego. W naszej szkole obchodziliśmy je w czwartek i piątek. W czwartek odbyła się dyskoteka, a w piątek zabawa walentynkowa w świetlicy szkolnej. Główną jej atrakcją było karaoke, cieszące się wśród dzieci dużą popularnością.

Jednym z walentynkowych zwyczajów jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Uczestnicy zajęć świetlicowych przez cały tydzień, poprzedzający święto, przygotowywali kartki walentynkowe oraz niezbędną, na tę niecodzienną pocztę, skrzynkę. Zaangażowanie było ogromne, a w nagrodę była satysfakcja i fantastyczna walentynkowa zabawa.

Gimnazjaliści uczcili Walentynki dyskoteką szkolną, która odbyła się 12 lutego po lekcjach. Wzięło w niej udział ponad sześćdziesięciu uczniów. Na 4,5 godzinnej imprezie wszyscy bawili się wyśmienicie i do końca. Pewnie to za sprawą naszego niezastąpionego DJ Janusza Noska. Impreza, jak podsumowali uczestnicy, była udana.

Warto pamiętać, że do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero latach 90. XX wieku. Jedyne i największe w Polsce odbywają się corocznie od 14 lutego 2002 roku w Chełmnie ­ mieście zakochanych (województwo kujawsko-­pomorskie) pod nazwą "Walentynki Chełmińskie".


walentynki
M.Bączyk, P.Pindakiewicz
 
@2013-2015 Copyright by Patryk Prusinowski
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Polityka Plików Cookie
ciacho
Ta strona ma ciasteczka.