wiosna

ZSWarpuny

Zespół Szkół w Zyndakach
11-731 Sorkwity, Zyndaki 2
tel. 89-742-94-23


Jeżeli chcesz pomóc w promocji naszej szkoły udostępnij ten link. Możesz także polubić naszą stronę na https://www.facebook.com/ZsWarpuny


Liczba odwiedzin:
7589


Zawody

2015-05-20 13:00:00

zawody3
K.Lemecha
 

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej w kategorii Gimnazjum

2015-05-20 13:00:00
28 kwietnia 2015r zakończył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej dla Gimnazjum w ramach zajęć SKS. W turnieju udział wzięli zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Uczniowie bardzo angażowali się w grę, wykazali się dużą sprawnością fizyczną i przestrzeganiem zasady „fair play”.

Celem turnieju było zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz propagowanie piłki siatkowej. Podczas gry wszyscy dobrze się bawili.

Turniej rozpoczął się z początkiem kwietnia i brały w nim udział wszystkie klasy gimnazjalne. Pierwsze miejsce zajęła klasa III, która wygrała wszystkie mecze nie tracąc nawet seta, drugie miejsce – klasa II i trzecie miejsce – klasa I. Nad przebiegiem Turnieju czuwał Samorząd Uczniowski. W najbliższym czasie zorganizujemy turniej piłki nożnej dla chłopców.


turniej_siatkowki_2015
K.Lemecha
 

W strażackiej remizie

2015-05-20 12:55:08
Maj to miesiąc ochrony przeciwpożarowej. W ramach tego miesiąca, 4 maja, obchodzony jest Dzień Strażaka. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z klasy I , świetlicy i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odwiedzili strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Warpunach.

6 maja oczekiwali w remizie na uczniów strażacy: Marian Rolnik i Leszek Rzemieniecki. Wszystko było już przygotowane: wystawione samochody pożarnicze, otwarta remiza i uśmiechnięci strażacy.

Już na sam widok samochodów, każdy wczuwał się w rolę strażaka. Uczniowie z chęcią ubierali umundurowanie bojowe, kombinezony, hełmy, sprawdzali wytrzymałość drabin. Członkowie MDP mieli okazję do praktycznego zapoznania się z budową sprzętu takiego jak: motopompy pożarnicze, agregaty wysokociśnieniowe , „Nożyce życia” – czyli sprzęt do ratowania poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

Spotkanie ze strażakami przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Dało uczniom możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem ochotniczej straży pożarnej oraz z zadaniami jakie wykonują strażacy ochotnicy dla swojego środowiska.remiza
J.Narewski
 

Wzmacnianie więzi emocjonalnych

W świetlicy szkolnej, 24 kwietnia, obyły się zajęcia otwarte na temat: „Rozwijanie i wzmacnianie więzi emocjonalnych z rodzicami. Tworzenie klimatu bliskości i akceptacji”.

W zajęciach, które zorganizowała nauczycielka świetlicy – pani Małgorzata Bączyk, uczestniczyły mamy wraz ze swoimi pociechami. W trakcie wspólnych zabaw dzieci miały okazje rozpoznawania swoich mam. Robiły to z zasłoniętymi oczami, tylko przez dotyk. Mamusie zadawały dzieciom zagadki, czytały bajki, gestem ilustrowały rzeczowniki , które odgadywały dzieci. Mamy ze swoimi dziećmi wykonywały ilustracje do ulubionych bajek.

Wszystko to działo się w miłej i wesołej atmosferze.


wiezi
M.Bączyk
 
@2013-2015 Copyright by Patryk Prusinowski
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Polityka Plików Cookie
ciacho
Ta strona ma ciasteczka.